21 de posturi scoase la concurs, din sursă externă

21 de posturi scoase la concurs, din sursă externă
Inspectoratul de Poliție Județean Giurgiu scoate la concurs 21 de posturi de agenți și ofițeri de poliție prin încadrare directă.
Inspectoratul de Poliție Județean Giurgiu scoate la concurs 21 de posturi de agenți și ofițeri de poliție prin încadrare directă.
Înscrierile se fac online, în perioada 23 septembrie – 5 octombrie a.c., inclusiv în zilele nelucrătoare. Dosarul de înscriere trebuie să fie complet până la această dată, ulterior nemaiputând fi depuse documente.
Posturile scoase sunt în specialitățile secretariat, documente clasificate și arhivă, financiar, comunicații și informatică, ordine publică, reținere și arestare preventivă, cazier, pregătire profesională și logistică.
Informații complete cu privire la posturile existente, programul înscrierilor, condițiile de participare, documentele necesare și modalitățile de desfășurare a concursurilor se regăsesc pe site-ul Inspectoratului de Poliție Județean Giurgiu, secțiunea Carieră – Posturi scoase la concurs:
https://gr.politiaromana.ro/ro/cariera/posturi-scoase-la-concurs&page=1
În perioada 21 - 29 octombrie a.c., se va desfășura proba eliminatorie de evaluare a performanței fizice, respectiv proba practică, în funcție de posturile pe care candidează, dacă este prevăzută o astfel de probă.
La data de 6 noiembrie a.c., va fi desfășurată proba scrisă, de tip test grilă
Sursa: Realitatea de Giurgiu
Citește și:
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
- 20:42 - UE lansează „EU Inc”: firme înființate în 48 de ore, pentru a opri exodul companiilor spre SUA
- 19:36 - Scene de groază într-o familie din Iași: un bărbat și-ar fi omorât fiul și ar fi vrut să scape de cadavru
- 18:32 - Europa, în fața unei noi crize a carburanților: statele vecine intervin, România încă analizează
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











