Coadă de mașini pe Podul Prieteniei. Românii se înghesuie să plece în vacanță

pod
[video width="640" height="320" mp4="https://realitateadegiurgiu.net/wp-content/uploads/2019/06/VID-20190614-WA0006.mp4"][/video]
O coloană de mașini s-a format pe Podul Prieteniei, până la intrarea în Bulgaria, în condiţiile în care numeroşi turişti vor să meargă să petreacă minivacanţa de Rusalii în Bulgaria, Grecia sau Turcia. Timpii de așteptare pentru autoturisme au depășit ore în șir 80 de minute, acum diminuându-se la 40 de minute.
Autoritățile de frontieră se așteaptă ca traficul pe sensul de ieșire din țară să fie extrem de aglomerat și în următoarele ore și mâine dimineață, când timpii de așteptare vor crește substanțial.
În acest sens, a fost suplimentat personalul de la frontiera cu Bulgaria și au fost luate măsuri pentru fluidizarea traficului de către polițiști rutieri și locali.
Citește și:
- 10:45 - Ninge în centrul țării. Drumarii intervin pe DN1
- 10:14 - Toți cei 5 marinari aflați pe remorcherul scufundat în zona Portului Midia, declarați morți
- 09:55 - A început ședința Coaliției, pentru deblocarea impasului legat de buget. Bolojan ar putea să accepte amendamentele PSD, la intervenția lui Nicușor Dan – SURSE/VIDEO
- 09:13 - Incendiu la Spitalul Bălăceanca. A fost activat Planul Roșu de intervenție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











