ÎNGRIJORĂTOR! Bărbat de 40 de ani, din Bolintin, declarat decedat din cauza gripei!
29 ian. 2019, 11:18
Actualizat: 29 ian. 2019, 11:18

gripa
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
Specialiști ai Institutului Național de Sănătate Publică au anunțat decesul unui bărbat de 40 de ani, din judeţul Giurgiu, fără condiţii medicale preexistente cunoscute şi cu antecedente vaccinale necunoscute (neasigurat).
Este vorba de un bărbat din Bolintin, care a decedat la Spitalul Universitar. Este cel de-a doilea caz de deces cauzat de gripă din județul Giurgiu, după cel al unui bărbat de 66 de ani.Până acum, 47 de persoane au decedat din cauza gripei în România.Reamintim că medicii recomandă în continuare vaccinarea antigripală și evitarea automedicației. La primele semne de boală trebuie să vă prezentați la medic pentru un consult de specialitate și recomandarea unui tratament corect.
Citește și:
- 08:27 - Schimbări radicale în Codul Rutier: amenzi mai mari și suspendarea permisului pentru neplată
- 08:13 - Remorcher scufundat în Portul Midia. Trupul unei alte persoane decedate a fost recuperat de scafandrii militari
- 07:57 - Carburanții s-au scumpit din nou: motorina premium trece de 10 lei pe litru în unele benzinării
- 21:34 - Liderul Cubei îl avertizează pe Trump: „Orice intervenție va fi întâmpinată cu o rezistență de nezdruncinat”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











