Textile și încălțăminte contrafăcute, găsite în autoutilitara unui giurgiuvean

Textile și încălțăminte contrafăcute, găsite în autoutilitara unui giurgiuvean
Polițiștii giurgiuveni au indisponibilizat peste 450 de bunuri, susceptibile de a fi contrafăcute, în urma unui control efectuat asupra unei autoutilitare condusă de un giurgiuvean.
Polițiștii giurgiuveni au indisponibilizat peste 450 de bunuri, susceptibile de a fi contrafăcute, în urma unui control efectuat asupra unei autoutilitare condusă de un giurgiuvean.
Polițiștii au oprit, marți, pentru control, pe șoseaua Ghizdarului, din municipiul Giurgiu, o autoutilitară condusă de un bărbat de 49 de ani, din municipiul Giurgiu.
În interiorul acesteia se mai aflau doi pasageri, un tânăr de 19 ani și un bărbat de 43 de ani, ambii din municipiul Giurgiu.
În urma controlului au fost identificate mai multe colete, în interiorul cărora se aflau mai multe produse textile și de încălțăminte de diferite mărci, purtând numele/semnele unor mărci protejate pe teritoriul României, susceptibile de a fi contrafăcute.
Cu această ocazie, au fost confiscate 452 de produse, în valoare de peste 45.000 de lei, care aparțineau celor doi bărbați de 43 și 49 de ani.
Cei doi bărbați sunt cercetați sub aspectul săvârșirii infracțiunii de punere în circulație a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice ori similare.
Citește și:
- 10:45 - Ninge în centrul țării. Drumarii intervin pe DN1
- 10:14 - Toți cei 5 marinari aflați pe remorcherul scufundat în zona Portului Midia, declarați morți
- 09:55 - A început ședința Coaliției, pentru deblocarea impasului legat de buget. Bolojan ar putea să accepte amendamentele PSD, la intervenția lui Nicușor Dan – SURSE/VIDEO
- 09:13 - Incendiu la Spitalul Bălăceanca. A fost activat Planul Roșu de intervenție
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News











