Social· 1 min citire

Sensul giratoriu de la intrarea în Giurgiu va fi reabilitat. Când încep lucrările

29 iun. 2020, 11:24
Actualizat: 29 iun. 2020, 11:24
Sensul giratoriu de la intrarea în Giurgiu va fi reabilitat. Când încep lucrările

Sensul giratoriu de la intrarea în Giurgiu va fi reabilitat. Când încep lucrările

Articol scris de Petcu Marcela

În cadrul proiectului ”Dezvoltarea sistemului de transport în cadrul Euroregiunii Ruse-Giurgiu, pentru o mai bună conectivitate cu rețe aua de transport TEN-T” au început, de astăzi, lucrările de refacere al sensului giratoriu existent la intersecția Bd-ul București - Șos.Prieteniei (Kaufland).  

În cadrul proiectului ”Dezvoltarea sistemului de transport în cadrul Euroregiunii Ruse-Giurgiu, pentru o mai bună conectivitate cu rețeaua de transport TEN-T” au început, de astăzi, lucrările de refacere al sensului giratoriu existent la intersecția Bd-ul București - Șos.Prieteniei (Kaufland).  

Lucrările vor fi desfășurate în două etape cu devierea traficului rutier conform planurilor de semnalizare, anunță Primăria Giurgiu

În urma discuțiilor avute cu serviciul rutier Giurgiu, pentru autoturismele care intră/ies în oraș prin bulevardul București, rutele ocolitoare vor fi următoarele:

Lucrările se vor desfășura sub atenția și dirijarea Poliției Locale. 

 

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Giurgiu și pe Google News

Mai multe știri din Social